Проблем с презареждане Samsung ML 1640

В този форум може да се пише за всякакви повреди свързани с вашите черно-бели лазерни принтери
nadkish

Проблем с презареждане Samsung ML 1640

Мнениеот nadkish » вт юни 15, 2010 9:07 am

Някои има ли такъв принтер ?
След като се свърши тонерав стартовата касета, си купих тонер и презаредих касетата без проблем. За съжаление принтера не разпознава новата (презаредена) касета. При Samsung 2010 и 1610 съм го правил много пъти, без проблем. Намерих на касетата метален цилиндер, подобен на бушон, НО е метален. Моля, някои да помогне. Предварително благодаря.

admin
Site Admin

Re: Проблем с презареждане Samsung ML 1640

Мнениеот admin » ср юни 16, 2010 10:38 am

Здравейте,
този принтер идва със стартова касета, която е без чипове или бушони. Принтера има вграден "брояч", които след 2100 разпечатани копия ще Ви изпише - "TONER EXAUSTED". За да продължите да печатате би трябвало да закупите оригинален консуматив на производителя, които рестартира брояча за още 2100 копия. Ние предлагаме две решения: вграждане на допълнителен модул в принтера, позволяващ безконечно печатане или преинсталиране на софтуера на принтера, което позволява презареждане на принтера без закопуване на оригинален консуматив. Методите са изпробвани и разботят. Може да се свържете с нас за допълнителна информация.

Пламен Михайлов
GSM: 0888870506

nasko

Re: Проблем с презареждане Samsung ML 1640

Мнениеот nasko » ср юни 16, 2010 12:55 pm

Този метален бушон, които виждаш на касетата може да бъде заменен с стъклен. Продават се на всякъде и би трябвало да рестартира брояча на принтера. Аз лично имам по-стар Samsung и след презареждане сменям бушона и принтера печата като хала :)

Върни се в “Черно-бели лазерни принтери”